Blog, Pojištění

Kdy je vhodné řešit životní pojištění?

Při klientských schůzkách často narážím na klienty, kteří nemají žádné životní pojištění a nebo ho mají, ale nepřikládají mu téměř žádnou důležitost. Většina lidí má totiž pojištění sebe spojeno až s vyřizováním hypotéky či při narození dítěte, do té doby tento produkt nevnímají jako důležitý.

 

Je takový přístup ale správný? Jaké problémy může tento přístup způsobit?
Dle mého názoru rozhodně ne a proto bych se chtěl zaměřit na to, proč to takto vidím.
Pojďme si rozebrat jednotlivé problémy.

ZDRAVOTNÍ STAV:

Věděli jste, že se pojištění nevztahuje na události, které se staly již před počátkem smlouvy? V překladu to znamená, že pokud jsem nyní nepojištěn a hodlám se pojistit až v budoucnu, tak riskuji, že když se u mě v průběhu objeví nějaký závažný úraz či nemocenská diagnóza, tak mě poté nemusí pojišťovna ani přijmout nebo mi dá tyto události do výluk. Jenže s čím budu mít celý život většinou problémy? Právě s mou nemocí, za kterou už ale nikdy náhradu od pojišťovny nedostanu.
Proto je ideální vstupovat do pojištění jako zdravý a tím pádem bez výluk.

CENA:

Věděli jste, že cenu pojištění ovlivňuje Váš věk? Čím jste starší, tím je větší pravděpodobnost nějaké nemoci a proto je pojištění dle pojistné matematiky dražší. Pokud si tedy uzavřu pojištění jako mladý člověk, tak mám možnost mít daleko levnější krytí, než když bych smlouvu uzavíral v pozdějším věku.

FINANČNÍ DOPADY:

Znáte někoho, kdo byl dlouhodobě na pracovní neschopnosti nebo dokonce pobírá invalidní důchod? Počítali jste si někdy, o kolik by se Vám v těchto případech snížil příjem? Nejedná se totiž o malé propady a mohou způsobit velké finanční problémy.

Přikládám tabulku s výpočtem náhrady v případě pracovní neschopnosti při hrubé mzdě ve výši 30 000,-/měs.

Snímek-obrazovky-2019-09-01-v-18.18.12

Zde můžete vidět, že příjem takového zaměstnance poklesne cca na 60 %. Přikládám také tabulku s průměrnou výší invalidního důchodu v ČR za rok 2018.

Snímek-obrazovky-2019-09-01-v-18.16.20

Přikládám také tabulku s průměrnou výší invalidního důchodu v ČR za rok 2018.

Zdroj: penize.cz

Při pohledu na tabulku výše si říkám, jak má z těchto dávek někdo přežít, když v případě invalidity II. a III. stupně se má jednat o jeho většinový či jediný příjem.
Pro tyto případy by mělo sloužit právě Vaše životní pojištění, aby dorovnalo ony zmíněné propady. Klienti, kteří jej nemají nebo jej mají špatně nastaveno, tak v těchto případech jsou nuceni buď vybírat veškeré své rezervy nebo si brát krátkodobé úvěry.

Kdy je tedy vhodné životní pojištění řešit?
Dle mého názoru co nejdříve, jen je potřeba jej vhodně nastavit. Pokud jsem mladý a nemám žádné závazky, tak moje pojištění bude samozřejmě vypadat úplně jinak, než když budu mít rodinu a hypotéku.
Výše zmíněné problémy totiž řeším s klienty velice často, proto tento produkt a jeho nastavení určitě nepodceňujte a proberte Vaši finanční situaci s odborníkem, který Vám vše vysvětlí a pomůže vhodně nastavit.

Máte dotazy ke konkrétní problematice?

Neváhejte se mi ozvat pro bezplatnou konzultaci.

Kontaktovat e-mailem

tomas.flasar@hypo-portal.cz

Kontaktovat telefonem

+420 775 030 123

Sdílet příspěvěk:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Reddit
Facebook Instagram YouTube Spotify