Enter your keyword

SVĚT FINANCÍ - PODCAST TOMÁŠE FLASARA

Hypotéky, investice, pojištění. To jsou základní témata, která naleznete v mých podcastech. Mojí vizí je pomoci vám lépe se zorientovat ve světě financí. Můžete zde najít odpovědi nejen na základní otázky typu: Na co si dát pozor při řešení hypotéky? Jak a kam investovat?  Čemu se vyvarovat při zřizování pojištění? Rozeberu s vámi detailně i komplikovanější témata, nebo jednotlivé produkty, na které můžete v praxi narazit. Podělím se s vámi o své zkušenosti, které jsem získal v oblasti financí, kde působím od roku 2011.

Investiční životní pojištění vs. Rizikové životní pojištění

V dnešním díle se podíváme na téma z oblasti pojištění. Na trhu existuje více druhů životních pojištění. Z praxe jsem však zjistil, že mnoho lidí o tom nemá ponětí, produkty plete dohromady a netuší výhody a nevýhody jednotlivých produktů. Proto se v dnešním videu zaměříme na 2 nejzákladnější produkty životního pojištění. Tím prvním je investiční životní pojištění, které zahrnuje kromě rizikové složky i složku investiční a rizikové životní pojištění, které zahrnuje pouze rizikovou složku. Vysvětlíme si do detailu základní rozdíly, výhody a nevýhody a ukážeme si, pro koho se daný typ produktu hodí. Pokud máte životní pojištění nebo o něm uvažujete, tak by vám toto video nemělo uniknout.

Penzijní připojištění vs. Doplňkové penzijní spoření

Dnešní díl bude zaměřen na oblast investic, přesněji na tvorbu finanční rezervy na důchod. Nejčastějším produktem používaným pro spoření na důchod je v České republice penzijní připojištění či novější produkt doplňkové penzijní spoření. Mnoho lidí ale neví, že jsou tyto produkty dva a že jsou mezi nimi zásadní rozdíly. Proto se zaměříme na srovnání penzijního připojištění a doplňkového penzijního spoření. Podíváme se, co mají tyto dva produkty společné, v čem jsou rozdílné a jaké jsou výhody či nevýhody jednotlivého produktu. Abyste měli v důchodu dostatek peněz, je důležité mít správnou strategii. Po tomto videu byste měli být schopni sami u sebe zhodnotit, který produkt se pro vás hodí více a díky tomu efektivněji tvořit finanční rezervu na důchod.

Hypotéka – aneb jak probíhá výpočet bonity

Dnešní díl se bude věnovat tématu hypoték. Zaměříme se detailněji na to, jak banky prověřují bonitu klienta neboli schopnost splácet při žádosti o hypotéku. Při posuzování bonity banka zvažuje velké množství faktorů jako je váš věk, příjem, rodinný stav a úvěry, které už čerpáte. Banka má navíc přístup k bankovním a nebankovním registrům dlužníků, kde vidí všechny závazky. Ve videu se podíváme se na to, jak banky počítají příjmy, co vše se zahrnuje do závazků a jaké zde mohou být rozdíly mezi jednotlivými bankami. Po zhlédnutí následujícího dílu byste měli být schopni si sami vypočítat na kalkulačce svou bonitu. Zjistíte tak svůj úvěrový limit z hlediska příjmu a tím budete mít lepší přehled o tom, na co máte nárok.

Jak řešit finance ve vztahu?

Dnešní díl se bude věnovat obecnému tématu, které je stále poměrně tabu a tím je spojení lásky a peněz. Budeme si odpovídat na následující otázky. Je důležité se ve vztahu otevřeně bavit o financích? Kdy se o tomto tématu začít bavit? Jakým způsobem poté společně finance řešit? Budu vycházet z praktických zkušeností, které jsem načerpal od mých klientů, ale také vám poskytnu svůj náhled na dané téma.

Nejčastější chyby při aktualizaci životního pojištění

V dnešním díle se zaměříme na téma z oblasti pojištění. Životní pojištění je produkt, který se sjednává na dlouhé období, většinou do důchodového věku. Slouží pro riziko nemoci, úrazu, včetně finančního zajištění vás i rodiny.

Existují dva základní druhy životního pojištění:

Rizikové životní pojištění

Investiční životní pojištění

V průběhu života se nám ale spoustu věcí mění a pokud chceme, aby životní pojištění bylo stále funkční, je potřeba pojištění v čase aktualizovat. Jak ho ale aktualizovat správně a jakým chybám se vyhnout? Tak přesně o tom se budeme bavit.

Jak zvládat současné propady na trzích?

V této epizodě se budeme věnovat investicím. Aktuální situace na trzích vyvolává ve spoustě lidí silné emoce. Aktuálně se nacházíme v medvědím trhu, kdy poklesy na trzích jsou obrovské od ATH. Zatímco od poloviny roku 2020 jsme byli svědky konstantního růstu a spokojeně sledovali, jak na účtu plynule narůstá zisk, od prosince roku 2021 se situace otočila. Toto období je většinou příčinou neuvážených rozhodnutí a tím pozdějších ztrát. Jak lépe zvládat propady na trzích, jaké investice mají smysl a jak nepropadnout panice? O tom se přesně budeme bavit. Řekneme si základní tipy, jak se ideálně zachovat a ukážeme si nejčastější chyby, kterým se vyvarovat.

Fixace hypotéky v roce 2022

V této epizodě se podíváme na fixaci hypotéky. Aktuální situace vysokých úrokových sazeb s sebou nese spoustu otazníků: Jakou zvolit fixaci úrokové sazby v roce 2022? Vyplatí se krátké fixační období?  Fixace hypotéky je stanovená na určitý počet let. Nejčastější fixace na českém trhu jsou na: 1 rok, 3 roky, 5 let, 7 let a 10 let.  Díky současné situaci banky mění konstrukci úrokových sazeb pro jednotlivé fixace, takže už neplatí některá pravidla z minulosti. Proto se v podcastu zaměříme na to, jak se nové situaci přizpůsobit a využít ji ve svůj prospěch a jakým chybám se při volbě fixace vyvarovat.

Spořicí účet a termínovaný vklad v roce 2022. Vrací se zpět jejich doba?

V tomto podcastu se zaměříme na oblast investic. V současné době je mnoho lidí nejistých, kam své peníze uschovat – zda raději přijmout nějaké riziko a investovat do akcií nebo své úspory bezpečně uložit na nejlepší možný spořicí účet. Při pohledu na současné úrokové sazby si mnoho z vás jistě pokládá otázku: „Vrací se doba spořicích účtů a termínovaných vkladů?“ Jestliže vás na ni zajímá odpověď, rádi byste tuto dobu využili co nejlépe ve svůj prospěch a zároveň se vyvarovali chybám a nástrahám, které přináší, pak je tohle video právě pro Vás.

Kdy začít řešit své finanční portfolio?

V dnešním podcastu se pokusím odpovědět na otázku, kterou mi pokládá hodně mladých lidí: „Kdy začít řešit své finanční portfolio?“ Na tuto otázku neexistuje jednoduchá odpověď a proto ji v podcastu rozebírám z více úhlů. Pokud si pokládáte podobnou otázku a stále nemáte své portfolio vyřešeno, je tento podcast přímo pro vás a neměl by vám uniknout.

Vyplatí se ještě hypotéka?

Aktuální doba zvyšujících se úrokových sazeb s sebou bohužel nese neustálé zdražování hypotečních úvěrů. Při pohledu na současné úrokové sazby napadne mnoho lidí otázka: „Vyplatí se ještě hypotéka?“ Tuto otázku dostávám nyní poměrně pravidelně a proto jsem se rozhodl, jí věnovat celý podcast.  V podcastu si povíme, kdy se mi hypotéka vyplatí a kdy je naopak dobré, si to více propočítat.

Mgr. Petr Dostál: Zdražování – jak se proti němu jako spotřebitel bránit?

Po delší době vám přináším rozhovor. Již potřetí jsem si pozval olomouckého advokáta Mgr. Petra Dostála. V rozhovoru se bavíme o velice aktuálním tématu a tím je zdražování. Zaměřili jsme se hlavně na zdražování při koupi a výstavbě nemovitosti, ale neopomněli jsme ani oblast energií. Petr radí, jak se může spotřebitel proti zdražení bránit.

Tipy pro boj s inflací

Nevíte si rady s tím, jak uchránit své úspory před inflací? V dnešním podcastu si rozebereme 5 tipů, jak úspěšně dlouhodobě s inflací bojovat.

Hypotéky v roce 2022

Dnešní podcast se týká oblasti hypoték. Podíváme se na to, jak budou vypadat hypotéky v roce 2022. Zaměříme se na to, jaké můžeme čekat úroky, jak to bude s podmínkami pro získaní a jak složitý bude proces vyřizování.

Jak nejlépe vybrat pojištění?

Dnešní podcast se týká oblasti pojištění. Vysvětlíme si nejen, jaké chyby se nejčastěji dělají při výběru pojištění, ale také jak postupovat správně.

Důležitost plánu v investování

Dnešní podcast se týká oblasti investic. Vysvětlíme si, proč je důležité mít plán v investování a ukážeme si kroky, jak si ho vytvořit.

Aktuální situace na hypotečním trhu

Dnešní podcast se týká oblasti hypoték. Přesně se zaměříme na aktuální informace z hypotečního trhu. V podcastu si řekneme 4 hlavní aktuality na trhu, které byste měli určitě vědět, pokud plánujete řešit financování bydlení.

Zbytek na vás čeká na vaší oblíbené podcastové platformě.

Nenechte si uniknout novinky ze světa financí a hypoték a přidejte se k odběru novinek.