Enter your keyword

PODCAST

Podcast se věnuje tématu hypoték, investic a pojištění. Bavím se v něm jak o obecných otázkách, tak o detailních situacích a produktech, na které můžete v praxi narazit.

Jak zvládat současné propady na trzích?

V této epizodě se budeme věnovat investicím. Aktuální situace na trzích vyvolává ve spoustě lidí silné emoce. Aktuálně se nacházíme v medvědím trhu, kdy poklesy na trzích jsou obrovské od ATH. Zatímco od poloviny roku 2020 jsme byli svědky konstantního růstu a spokojeně sledovali, jak na účtu plynule narůstá zisk, od prosince roku 2021 se situace otočila. Toto období je většinou příčinou neuvážených rozhodnutí a tím pozdějších ztrát. Jak lépe zvládat propady na trzích, jaké investice mají smysl a jak nepropadnout panice? O tom se přesně budeme bavit. Řekneme si základní tipy, jak se ideálně zachovat a ukážeme si nejčastější chyby, kterým se vyvarovat.

Fixace hypotéky v roce 2022

V této epizodě se podíváme na fixaci hypotéky. Aktuální situace vysokých úrokových sazeb s sebou nese spoustu otazníků: Jakou zvolit fixaci úrokové sazby v roce 2022? Vyplatí se krátké fixační období?  Fixace hypotéky je stanovená na určitý počet let. Nejčastější fixace na českém trhu jsou na: 1 rok, 3 roky, 5 let, 7 let a 10 let.  Díky současné situaci banky mění konstrukci úrokových sazeb pro jednotlivé fixace, takže už neplatí některá pravidla z minulosti. Proto se v podcastu zaměříme na to, jak se nové situaci přizpůsobit a využít ji ve svůj prospěch a jakým chybám se při volbě fixace vyvarovat.

Spořicí účet a termínovaný vklad v roce 2022. Vrací se zpět jejich doba?

V tomto podcastu se zaměříme na oblast investic. V současné době je mnoho lidí nejistých, kam své peníze uschovat – zda raději přijmout nějaké riziko a investovat do akcií nebo své úspory bezpečně uložit na nejlepší možný spořicí účet. Při pohledu na současné úrokové sazby si mnoho z vás jistě pokládá otázku: „Vrací se doba spořicích účtů a termínovaných vkladů?“ Jestliže vás na ni zajímá odpověď, rádi byste tuto dobu využili co nejlépe ve svůj prospěch a zároveň se vyvarovali chybám a nástrahám, které přináší, pak je tohle video právě pro Vás.

Kdy začít řešit své finanční portfolio?

V dnešním podcastu se pokusím odpovědět na otázku, kterou mi pokládá hodně mladých lidí: „Kdy začít řešit své finanční portfolio?“ Na tuto otázku neexistuje jednoduchá odpověď a proto ji v podcastu rozebírám z více úhlů. Pokud si pokládáte podobnou otázku a stále nemáte své portfolio vyřešeno, je tento podcast přímo pro vás a neměl by vám uniknout.

Vyplatí se ještě hypotéka?

Aktuální doba zvyšujících se úrokových sazeb s sebou bohužel nese neustálé zdražování hypotečních úvěrů. Při pohledu na současné úrokové sazby napadne mnoho lidí otázka: „Vyplatí se ještě hypotéka?“ Tuto otázku dostávám nyní poměrně pravidelně a proto jsem se rozhodl, jí věnovat celý podcast.  V podcastu si povíme, kdy se mi hypotéka vyplatí a kdy je naopak dobré, si to více propočítat.

Mgr. Petr Dostál: Zdražování – jak se proti němu jako spotřebitel bránit?

Po delší době vám přináším rozhovor. Již potřetí jsem si pozval olomouckého advokáta Mgr. Petra Dostála. V rozhovoru se bavíme o velice aktuálním tématu a tím je zdražování. Zaměřili jsme se hlavně na zdražování při koupi a výstavbě nemovitosti, ale neopomněli jsme ani oblast energií. Petr radí, jak se může spotřebitel proti zdražení bránit.

Tipy pro boj s inflací

Nevíte si rady s tím, jak uchránit své úspory před inflací? V dnešním podcastu si rozebereme 5 tipů, jak úspěšně dlouhodobě s inflací bojovat.

Hypotéky v roce 2022

Dnešní podcast se týká oblasti hypoték. Podíváme se na to, jak budou vypadat hypotéky v roce 2022. Zaměříme se na to, jaké můžeme čekat úroky, jak to bude s podmínkami pro získaní a jak složitý bude proces vyřizování.

Jak nejlépe vybrat pojištění?

Dnešní podcast se týká oblasti pojištění. Vysvětlíme si nejen, jaké chyby se nejčastěji dělají při výběru pojištění, ale také jak postupovat správně.

Důležitost plánu v investování

Dnešní podcast se týká oblasti investic. Vysvětlíme si, proč je důležité mít plán v investování a ukážeme si kroky, jak si ho vytvořit.

Aktuální situace na hypotečním trhu

Dnešní podcast se týká oblasti hypoték. Přesně se zaměříme na aktuální informace z hypotečního trhu. V podcastu si řekneme 4 hlavní aktuality na trhu, které byste měli určitě vědět, pokud plánujete řešit financování bydlení.

Zbytek na vás čeká na vaší oblíbené podcastové platformě.

Nenechte si uniknout novinky ze světa financí a hypoték a přidejte se k odběru novinek.