Hypotéky, investice, pojištění. To jsou základní témata, která naleznete v mých podcastech.
Mojí vizí je pomoci vám lépe se zorientovat ve světě financí.

Můžete zde najít odpovědi nejen na základní otázky typu:
Na co si dát pozor při řešení hypotéky? Jak a kam investovat? Čemu se vyvarovat při zřizování pojištění?

Rozeberu s vámi detailně i komplikovanější témata, nebo jednotlivé produkty, na které můžete v praxi narazit.
Podělím se s vámi o své zkušenosti, které jsem získal v oblasti financí, kde působím od roku 2011.

Mám si zrušit penzijko a dát peníze do investic?

Tuhle otázku dostávám v poslední době poměrně ve velkém množství a proto jsem se rozhodl na ni odpovědět v dnešním podcastu. V podcastu si na úvod vysvětlíme základní parametry penzijního připojištění a doplňkového spoření. Navážeme na to úvahou, jak nad těmito produkty přemýšlet s použitím několik příkladů. Na závěr si řekneme, kdy se tento produkt hodí zařadit do portfolia a kdy naopak ne. Pokud některý s produktů na penzi máte nebo nad ním uvažujete, tak byste si neměli nechat podcast ujít.

Hypotéka na druhou a další nemovitost

Patříte do skupiny lidí, která chce mít více nemovitostí? Vlastnit jednu či dvě nemovitosti na pronájem? Nebo rovnou menší nemovitostní portfolio? Tak přesně pro vás bude určen dnešní podcast. V podcastu si ukážeme, jak řešit hypotéku na druhou či další nemovitost. Vysvětlíme si, jak můžete využít svou první nemovitost, abyste nemuseli používat vlastní prostředky a jak pracovat s příjmy z pronájmu, abyste dosáhli na co nejvyšší hypotéku.

Do důchodu mladý nebo žít nyní naplno?

V dnešním podcastu budeme řešit kontroverzní téma. Budeme rozebírat dva velice rozdílné životní styly a snažit se odpovědět na otázku, který z nich vede k dlouhodobé spokojenosti. Jeden z nich jsem nazval „do důchodu mladý“, tedy životní styl s cílem budoucí finanční nezávislosti na úkor současných prožitků. Druhý „žít nyní naplno“ neboli životní styl, kdy neplánuji budoucnost, ale užívám si nyní a utrácím většinu svých peněz. Při rozhodování, který životní styl vede k dlouhodobé spokojenosti, vycházím ze své třináctileté praxe, svého vlastního života i života mnoha klientů. Pokud vás zajímá odpověď, určitě si nenechte podcast ujít.

Čerpání hypotéky

V dnešním podcastu se budeme věnovat tématu čerpání hypotéky. Spousta lidí si totiž myslí, že podepíší hypotéku a banka jim jen tak pošle peníze na účet. Tak jednoduché to ale v praxi bohužel není. Banky mají v úvěrové smlouvě tzv. podmínky čerpání a někdy jich může být opravdu hodně.
V podcastu si vysvětlíme, jaké mohou tyto podmínky čerpání ze strany banky být, jak dlouho může čerpání trvat a kolik peněz může stát.
Pokud plánujete řešit financování a chcete se vyhnout problémům, tak by vám tento podcast neměl uniknout.

Proč mít hotovostní rezervu?

V dnešním podcastu se budeme věnovat tématu krátkodobé neboli hotovostní rezervy. Bohužel se totiž stále v praxi setkávám s případy, kdy klienti takovou finanční rezervu nemají a poté se dostávají do nepříjemných situací.
V podcastu si řekneme pár důvodů, proč je důležité ji mít. Vysvětlíme si také, jak si rezervu vytvořit, jak ji mít ideálně velkou a jaké produkty na to používat.
Pokud patříte mezi ty, kteří hotovostní rezervu nemají nebo ji mají naopak až příliš velkou, tak přesně pro vás je podcast určen.

Vyplatí se životní pojištění? Kdy ano a kdy ne?

Otázku: "Vyplatí se životní pojištění?", dostávám od klientů velice často. Proto jsem na toto téma natočil nový podcast. Životní pojištění je velice specifický produkt. Je to jeden z mála produktů, který si musíte koupit v době, kdy ho nepotřebujete. Jakmile jej totiž potřebujete, tak už je pozdě na jeho pořízení. Proto je dobré co nejdříve vědět, zda jste v situaci, kdy ho potřebujete nebo naopak ne.
V dnešním podcastu si vysvětlíme, k čemu je životní pojištění dobré a jak by mělo fungovat. Ukážeme si také, jak si můžete sami jednoduše zjistit, zda tento produkt potřebujete nebo ne a nebo si ověřit správnost jeho nastavení.
Tento podcast je určen těm, kteří životní pojištění nemají, ale i těm, kteří životní pojištění mají a jen si chtějí ověří správnost svého kroku.

Vyvázání nemovitosti či spolužadatele z hypotéky

V dnešním podcastu si vysvětlíme proces vyvázání nemovitosti či spolužadatele z hypotéky.
Procesy bank jsou poměrně zkostnatělé a pro mnoho lidí těžko pochopitelné. V praxi narážím na to, že spousta lidí neví, jak proces vyvázání funguje a zda je vůbec možné dělat takové úpravy v průběhu hypotéky či mimo fixaci. Rozhodl jsem se tedy vše jednoduše popsat v kratším podcastu, abyste chápali vaše možnosti a mohli se dle toho zařídit.
Pokud máte hypotéku s druhou zástavou nebo máte v úvěru spolužadatele, tak si podcast nenechte ujít.

Potřebné kroky před rezervací nemovitosti

Hypoteční trh se pomalu ale jistě rozjíždí a přibývá lidí, kteří hledají vhodnou nemovitost a plánují její koupi. Mnoho těchto lidí ale dělá zásadní chyby. Nejdříve rezervují nemovitost a až poté řeší potřebné kroky. Tímto jednáním se vystavují velkému riziku. Například riziku toho, že jim financování nevyjde a přijdou o rezervační zálohu. V dnešním podcastu se dozvíte, jak přesně postupovat před rezervací nemovitosti, abyste se vyhnuli co nejvíce rizikům.
Pokud plánujete kupovat nemovitost bez starostí, tak si určitě podcast nenechte ujít.

Novinky v roce 2024, které ovlivní vaši peněženku

Jistě jste již zaznamenali, že v roce 2024 se již odehrála nebo odehraje spousta změn, které ovlivní vaši peněženku. Spousta z nich ji ovlivní pozitivně, ale mnoho také negativně. Rozhodl jsem se na toto téma natočit nový podcast, kde si shrneme všechny změny, které se mohou dotknout vašich financí. V podcastu si jednotlivé změny jednoduše vysvětlíme, abyste vše pochopili. Pokud chcete ze změn profitovat, namísto abyste na ně doplatili, tak si podcast určitě nenechte ujít.

Změna pravidel pro předčasné splacení hypotéky
Rok 2024 je rok plný změn. Jedna z hlavním změn týkajících se hypotečních úvěrů je dlouho očekávaná změna pravidel pro jejich předčasné splacení. Změna byla po dlouhé době schválena a má účinek od 1.9.2024. V podcastu si povíme, jak bude vypadat nová podoba těchto pravidel a jak se to dotkne klientů, kteří již hypotéku mají nebo ji v blízké době plánují. Vše si ukážeme i na konkrétním příkladu.

Pokud máte hypotéku nebo ji v blízké době plánujete, tak si určitě podcast nenechte ujít.

Dlouhodobý investiční produkt - novinka v zajištění na stáří

Možná jste již zaznamenali v médiích, že DIP už nově neznamená jen druh omáčky, ale i nový produkt určený k zabezpečení na stáří. Od 1. 1. 2024 totiž v rámci důchodové reformy vznikl nový produkt s názvem dlouhodobý investiční produkt neboli DIP. Jak tento produkt funguje, jaké má parametry a jaké jsou jeho výhody a nevýhody rozebereme v novém podcastu. Ukážeme si také srovnání tohoto nového produktu se stávajícím doplňkovým penzijním spořením neboli DPS. Na závěr si povíme, pro koho by mohl být DIP vhodným produktem na zajištění penze. Pokud vás zajímá tato novinka v zajištění na stáří a chcete vědět, zda je to produkt vhodný právě pro vás, tak si nenechte podcast ujít.

Zbytek na vás čeká na vaší oblíbené podcastové platformě.